Шановні педагоги та батьки!

Запрошуємо вас до обговорення теми «Попередження комп'ютерної адикції учнів». Цікаво почути ваші думки з наступних аспектів проблеми:

-  Чи є прояви комп'ютерної залежності серед учнів Вашого навчального закладу чи у Вашої дитини?

-  Які психологічні та фізіологічні симптоми комп'ютерних адиктів?

-  Які проблеми у навчанні та у спілкуванні з однолітками виникають у учнів, що мають ознаки комп'ютерної залежності?

-  Опишіть Ваш досвід (як педагога чи матері, батька) у вирішенні проблеми комп'ютерної залежності дитини (Ваші досягнення, невдачі, проблеми, реакція дитини).

Комп'ютерна залежність (адикція, кіберадикція)

Проблеми залежності виникають тоді, коли час, що проводиться за комп'ютером, перевершує допустимі межі (насправді ці межі ніким не визначені), і виникає патологічна пристрасть і необхідність знаходитися за комп'ютером більше часу. Лякає те, що комп'ютерна залежність формується набагато швидше, ніж інші розлади психіки. Проте залежність виникає далеко не завжди, а лише тоді, коли психіка дитини з якоїсь причини потребує втечі від реальності, тобто комп'ютер виступає лише каталізатором адикції, а не її причиною. Втеча від реальності не є втечею від соціуму, бо тут людина відсторонюється не від суспільства, а від об'єктивної реальності взагалі, за допомогою іншої реальності - віртуальної, оскільки у реальному світі залежна людина відчуває себе некомфортно. Важливою особливістю залежної поведінки дітей та молоді є можливість легко переходити від однієї залежності до іншої. Доволі часто в них виявляється перемінне існування різних видів залежності (науковці називають залежну поведінку адикцією, яка заміняє всі види соціальної активності, а залежних людей - адиктами), що характеризується різкою зміною поведінки, депресивними й особистісними розладами.

 

Сьогодні виділяється 5 типів комп'ютерної залежності:

1.  Нав'язливий серфінг (мандрівки в мережі, пошук інформації з пошукових сайтів).

2.   Схильність до онлайнових біржових торгів та азартних ігор.

3.   Віртуальні знайомства.

4.   Кіберсекс (захоплення порносайтами).

5.   Кіберадикція (залежність від комп'ютерних ігор).

Стадії залежності:

-   Стадія легкого захоплення. Коли людина один чи кілька разів пограла у рольову комп'ютерну гру, вона входить у смак, їй починає подобатися комп'ютерна графіка, звук, сам факт імітації реального життя чи якихось фантастичних сюжетів.

-   Стадія захоплення. Фактором, що свідчить про перехід людини на цю стадію формування залежності, є поява в ієрархії потреб нової потреби — грати в комп'ютерні ігри. Гра в комп'ютерні ігри на цьому етапі має систематичний характер. Якщо людина немає постійного доступу до комп'ютера, можливі досить активні дії з усунення цієї перешкоди.

-   Стадія залежності. Залежність може оформлятися в одній з двох форм: соціалізованій та індивідуалізованій. Соціалізована форма ігрової залежності відрізняється підтримкою соціальних контактів із соціумом (хоча переважно з такими ж ігровими фанатами). Ці гравці люблять грати за допомогою комп'ютерної мережі один з одним. Ця форма залежності менш згубна для психіки, ніж індивідуалізована форма. Людина не відривається від соціуму, не усамітнюється в собі.

Чекаємо на Вашу думку!

Звертаємо увагу батьків на он-лайновий тест, який допоможе з орієнтуватися чи потрібна допомого дитині у подоланні проблем пов'язаних з віртуальним простором https://docs.google.соm/sргеаdsheet/vіе...Мmb2с6МQ