Правила поведінки при надзвичайних ситуаціях

План заходів тижня безпеки дорожнього руху з 17.05.2021 р. по 21.05.2021 р.

Нормативне правове забезпечення  безпеки дорожнього руху

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

Головне управління з питань надзвичайних ситуацій вкрай стурбоване станом, що склався з травмуванням і загибеллю дітей внаслідок нещасних випадків за 11 місяців 2020 року.

Варто знати, що з початку року на пожежах загинуло 5 дітей та 12 травмовано. Також, рятувальникам вдалося врятувати 25 дітей. Що стосується ситуації на водних об’єктах, то загинуло 13 дітей та 2 врятовано. Ще є випадки травмування підростаючого покоління під час виявлення вибухово-небезпечних предметів.

Тож, кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина Дніпропетровщини, особливо до батьків.

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Рятувальники Дніпропетровщини вживають багато заходів для навчання підростаючого покоління самим необхідним правилам безпеки життєдіяльності, але через пандемію Covid-19 зменшено кількість відвідуваннь дошкільних, шкільних та інших навчальних закладів та призупинено проведення акцій Всеукраїнського та обласного масштабів. Але, надзвичайники не в змозі охопити стовідсотково всю молодь та підростаюче покоління Дніпропетровщини, тож звертаємося до батьків з проханням!

Шановні батьки, пам’ятайте! Легковажне поводження малечі з вогнем, газом, на воді, незнання елементарних правил безпечної поведінки – є першопричини сумних та трагічних наслідків.

Найперше, що радять Вам зробити надзвичайники, так це як можна частіше проводити зі своїми дітьми розмови щодо безпечного поводження в побуті, школі, на вулиці та закладах з масовим перебуванням людей.  Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини  вимірюватимуться ціною життя.

В жодному разі - не залишайте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх нащадків, власним прикладом, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих.

 

Будь ласка! Навчіть дітей, що у разі надзвичайної ситуації слід телефонувати за номером Служби порятунку - 101!

Обережно! Тонка крига!

У зв'язку із пониженням температурних показників та морозною погодою на водоймах України сформувався нестійкий льодовий покрив, товщина якого здебільшого сягає до 5 см. Проте, незважаючи на це, люди масово виходять на риболовлю, а діти, бавляться на кризі. Але часом достатньо одного кроку аби миттєво опинитися у крижаній воді.

Аби уникнути виникнення нещасних випадків на водоймах фахівці ДСНС нагадують правила безпечного перебування на кризі:

- перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі, виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см; для влаштування ковзанки – не менше 10-12 см; масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 см; масове катання – 25 см;

- виходити на лід і йти по ньому безпечніше там, де вже пройшли люди (по їх слідах чи стежках);

- робити лунки для риболовлі варто на безпечній відстані одне від одного;

- обов’язково майте при собі міцну мотузку завдовжки 15-20 метрів з петлею на одному кінці та півкілограмовим вантажем - на іншому, два цвяхи або ніж, які допоможуть вибратися на лід, якщо раптом провалитеся;

- не виходьте на лід поодинці і у нічний час;

- вирушаючи рибалити, попереджайте рідних куди йдете;

- слід остерігатись місць, де лід покритий снігом;

- забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці;

- категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої.

Бережіть своє життя і в разі нещасного випадку негайно телефонуйте за номером «101».